Vajinal Kuruluk Nedir?

Vajinal kuruluk nedir ? Kadınlarda çok sık görülmekte olan ıslanma azlığı bir diğer dille vajinal kuruluğu gidermek için ne yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Sitemiz cialis 20 mg eczane üzerinden merak ettiğiniz tüm cinsel sağlık bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Vajinal Kuruluk Yani Islanma Azlığı Nedir?

Vajinal kuruluk, vajinanın cinsel ilişki esnasında yeterince ıslanmama durumudur. Kayganlaşma cinsel ilişkide oldukça önemli bir durumdur. Bu kayganlaşma azlığı rahatsızlığı sık rastlanılan bir durum olmakla beraber kişilerin cinsel hayatlarını da oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu cinsel problem için çözüm adına vajinal kuruluk giderici kremler hakkında bir araştırma yaparak piyasada oldukça kolay bulunan kremlere ulaşabilirsiniz. Vajinal kuruluk için bitkisel tedavi de kullanılmaktadır ancak net bir çözüm için bir uzmana başvurmanız daha faydalı olacaktır.

Vajina Yapısı Ve Vajina Anatomisi

Vajina sadece kadında bulunan her yönüyle birlikte eşsiz bir organdır. Vajina hem anatomik yapısıyla hem de fonksiyonu ile oldukça mükemmel bir organdır.

  • 8-10 santimetre civarında bir uzunluğu olan, alt ve üst duvarları normal halinde bitişik halde bulunan vajina, doğum sırasında ya da penisin girişiyle birlikte hem enine hem boyuna açılır, esner ve genişler.
  • Vajinanın esneme özelliği sayesinde doğum sırasında baş çapı yaklaşık olarak 10 santimetre, gövdesi 50 santimetre, ağırlığı ise 4 kilogram kadar bir bebek ortaya çıkabilmektedir. Cinsel ilişki esnasında da 15-18 santimetre kadar penisi içeri alabilir.
  • Vajinal duvarlar tırtıklı şekildedir. Bu durum da penis içeri girip çıktığında cinsel hazzı arttırır. Eğer ki vajina düz bir kanal şeklinde olmuş olsaydı hem kadın açısından hem de erkek açısından bu kadar zevk alınması mümkün olmayacaktı.

Vajina Dışında Salgı Üretici Bezler

Vajinanın içerisinde ter bezleri ve yağ yoktur. Vajinan içerisinde olmasa da vajinan hemen dış kısmında ıslanmayı sağlayan salgı yapıcı bezler mevcuttur. Bu bezlerin arasında en bilinen ise hemen vajinaya giriş kısmında bulunan altta sağlı sollu olarak yerleşmiş bartolin bezleriyle üstte idrar çıkış deliğinin çevresinde olan skene bezleridir. Bahsetmiş olduğumuz her iki grup bezlerin genel özelliği cinsel ilişki esnasında kayganlığı arttırmak ve sağlamaktır. Vajinal kuruluk durumu cinsel ilişkide ağrıya, yanmaya ve kanamaya yol açabilmektedir. Bu durumu engelleyende bu bezlerdir. Bu bezler sayesinde kayganlık oluşmaktadır. Eğer ki vajina kuruluğu olursa yürüme sırasında bile iç dudakların birbirine sürterek temas etmesi durumu bu bölgenin kuruluğu olduğu için tahrişe sebebiyet vermektedir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat