Erken Boşalma ve Çözüm Yolları

Erken boşalma ve çözüm yolları , kadın ve erkek arasında ki cinsel münasebetlerdeki en önemli durum hiç şüphesiz uyumdur. Genel kanı olarak erken boşalma bir cinsel rahatsızlık olarak bilinse de, bilinenin aksine bu sorun bir cinsel uyumsuzluktur. Bu durum çiftlerin cinsel hayatını olumsuz yönde etkiler.

Fakat her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu durumun da bir çözümü, tedavisi vardır. Bireylerin ergenlik döneminde yaptığı sık mastürbasyon ve bir an önce haz alabilme çabası erken boşalmanın en yaygın sebeplerindendir. Kaba bir tabir ile erken boşalmayı çiftlerin cinsel ilişkileri sırasında olması gereken süreden daha kısa sürede boşalmaları olarak anlatabiliriz.

Erken Boşalmanın Etkileri

Çiftler arasında ki cinsel ilişkilerde erken boşalma problemi birçok sorunu da beraberinde getirir. Erken boşalmanın cinsel ilişkide ki çiftlere etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cinsel ilişkiden tatminsizlik
  • Cinsel ilişkiden uzaklaşma
  • Cinsel istek azlığı
  • Ereksiyon problemleri ve orgazm olamama

Bu etkileri daha detaylı incelememiz gerekir ise;

Cinsel ilişkiden tatminsizlik: Erken boşalma probleminin çiftlere en büyük etkisi cinsel ilişkiden tatmin olamamadır. Bunun sebebi de cinsel ilişkinin normalden daha kısa sürmesi hem kadını hem de erkek bireyin ilişkiden gereken hazzı alamamasıdır. Bu durumdan her iki tarafta hoşnut kalmaz.

Cinsel ilişkiden uzaklaşma: Erken boşalma problemi yaşayan bireylerin en büyük problemlerinden biri de çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmalarıdır. Bu durumun yaşandığı bireyler de cinsel ilişkiden kaçınma başlar ve sonuç olarak daha az cinsel ilişkide bulunulur.

Sorunu Çözün Sağlıklı Yaşayın

Cinsel istek azlığı: Kadınların tarafından bakıldığı zaman eğer ki partnerlerinde erken boşalma problemi bulunuyor ise kadın bireyin cinsel isteği zamanla azalacaktır. Kadın bireyin cinsel isteğinde azalma olduğu takdir de birey, cinsel ilişkiden kaçınacak ve orgazm problemleri ortaya çıkacaktır.

Ereksiyon problemleri: Erken boşalma problemi yaşayan erkek bireylerde zaman ile ereksiyon problemleri de baş gösterecektir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için erkek bireyin düzenli bir cinsel hayat yaşaması gerekmektedir.

Psikolojik etkileri: Erken boşalma problemi bulunan erkek bireyler de zaman ile psikolojik problemler ortaya çıkar. Psikolojik problemler sadece erkek bireylerde değil, partneri erken boşalma sorunu yaşayan kadın bireylerde de görülebilmektedir. Bunun sonucunda ise çiftler cinsel ilişkiden bekledikleri hazzı alamazlar. Erken boşalma ve çözüm yolları hakkında sitemizden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erkek Erken Boşalır İse Kadın Ne Yapmalı?

Cinsel hayatta ki en büyük problemlerden biri olan erken boşalma da, kadın bireylerin rolü çok büyüktür. Kadınlar bu problemi yaşayan partnerlerine destek olmalı ve tedavi için teşvik etmelidir. Geç boşalmak için eczane tavsiye ilacı olarak cialis 20 mg ürünü başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat