Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Erkelerde cinsel isteksizlik tedavisindeki temel yaklaşım erkeğin cinsel isteksizliğine neden olan problemi tespit etmek ve çözüme kavuşturmak için tedavi yöntemi belirlemektir. Cinsel isteksizliğe neden olan problemler psikolojik problemlerden oluşuyorsa, kişiler aile terapisti ve cinsel terapiste yönlendirilmektedir. Burada erkeğin cinsel isteksizliğine neden olan problem belirlenir. Erkeklerde psikolojik olarak görülen cinsel isteksizlik problemleri arasında partneri ile doyum noktasına ulaşmış olma, yoğun iş stresine bağlı yorgunluk, parterinden soğuma, birlikte olduğu partnerinden zevk almama gibi problemler yer alır. Bu problemlerin çözümü için iyi bir cinsel terapist tarafından tedavi görmek gerekir. Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi fiziksel nedenlere bağlı olarak da gelişmektedir. Hormon bozuklukları, penis kaslarının gevşememesi ve penise  giden damarlarda tıkanıklık, alkol ve sigara gibi nedenler fiziksel nedenler arasında yer alır ve kişilerde cinsel isteksizlik oluşturur.

Cinsel isteksizlik fiziksel sorunlardan kaynaklanıyorsa bazı tıbbi müdahaleler ile giderilmeye çalışılır. Penis damarlarında tıkanıklık, kan akışı sağlanamaması gibi durumlarda küçük operasyonlar yapılarak kişilere müdahale edilir. Tıp dilinde erektil disfonksiyon olarak adlandırılan iktidarsızlık problemlerinde de benzer tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Diğer tedavi yöntemleri arasında hormon takviyesi, iğne tedavisi gibi yöntemler yer alır. Kişilere yapılan tıbbi müdahaleler her zaman iyi sonuçlar vermeyebilir. Genellikle erkekler için önerilen tedavi yöntemlerinden biri de ilaç tedavisi yöntemidir. Cinsel isteksizliğe neden olan problemler için önerilen ilaçlar kişide yaşanılan problemlere göre değişkenlik gösterebilir. Cinsel isteksizlikte tedavi yöntemleri baz alındığında en etkili yöntemin ilaç tedavisi olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir tıbbi müdahale olmaksızın kişilere hızlı sonuç vermesi amacıyla ilaç tedavisi yöntemi tercih edilmektedir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Psikolojik Tedavi Yöntemleri

Erkelerde yaşanan cinsel sorunlarda fiziksel faktörler kadar psikolojik faktörlerde önemli rol oynar. Cinsel isteksizlik nedeni olarak psikolojik nedenler birçok erkekte farklı faktörlerde görülebilir. Cinsel terapistler psikolojik tedavi yöntemlerini belirler ve çözüm için çeşitli uygulamalarda bulunurlar. Psikolojik nedene bağlı olarak erkeğin cinsel isteksizliğine neden olan problemin çözümlenmesi için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemleri bazen sadece erkeği değil partnerini de uygulanmak zorundadır. Erkeğin cinsel isteksizliğine neden olan partnerinden soğuma, ilişkide zevk almama, partnerinin erkeğine ilgisizi olması gibi nedenler erkeği cinsel isteksizliğe iten sebeplerdir ve çözümü partnerinin bu konuda bilinçlendirilmesiyle sağlanır. Bekar kişilerde yaşanan cinsel tedavi yöntemleri ise farklıdır. Genellikle partnerinden kaynaklı olmayan yani sadece erkeğe ait olan psikolojik problemlerdir. Bu problemler arasında şizoid kişilik bozuklukları, cinsel çekingenlikler, utanç duygusu, eşcinsellik gibi problemler yer alabilir. Cinsel isteksizlik nedeni erkeklerde psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa cinsel terapistin tedavi yöntemini belirleyip tedavi sürecinde uygun adımlar izlemesiyle problemler çözülebilir.

Fiziksel Tedavi Yöntemleri

Cinsel isteksizliğin fizyolojik nedenleri oldukça geniştir.  Sorunun psikolojik bir sorundan kaynaklanmadığı teyit edildikten sonra hemen tedavi sürecine başlanır. Kişiler zaman zaman tıbbi müdahaleler ile tedavi görür. Fakat genellikle ilaç tedavisi yöntemi tercih edilir. Bu kişilerin hem kısa sürede hem de daha etkili bir yöntemle tedavi alması için tercih edilen bir süreçtir. İlaç tedavisi yöntemi cinsel isteksizliğin kırılması ve kişinin cinsel arzuya ulaşması için oldukça etkili bir yöntemdir. Cinsel isteksizlik erkeklerde fizyolojik faktörlerden dolayı sıkça yaşanan bir durumdur. İlaç tedavisi yöntemi bu durumda kişilere uygulanacak en etkili yöntemdir. Bugün internette ve sosyal medyada adını sıkça duyduğumuz cinsel ürünlerin sahte olmayanları kişilere çok olumlu katkılarda bulunur. Eğer cinsel isteksizlik için önerilmiş bir ilaç varsa bu hemen temin edildikten sonra tedavi yöntemi için ilaca başlanır ve kişiler kısa sürede ilaç tedavisi yönteminden sonuç alırlar.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat