Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi nedir? , cinsel problemler doğrultusunda birtakım eğitimlerden geçmiş olan tecrübeli psikiyatrist ve psikologların yaptığı cinsel sıkıntıları bulunan çiftler için uygulanan bir çeşit tedavi yöntemidir.

Cinsel Sıkıntılar Nasıl Tedavi Ediliyor?

Kişinin cinselliği fiziksel, psikolojik ve sosyal şartlardan etkilenmektedir. Cinsellik yalnızca cinsel organlar demek değildir. Cinsellikte birtakım duygular ve düşünceler bulunmaktadır. Cinsel sıkıntıların meydana gelmesinde büyük ihtimalle bireyin fiziksel be psikolojik durumu veya iletişim olumsuzluklarının etkisi bulunmaktadır.

Bundan dolayı cinsel sıkıntıların tedavi sürecinde de ilk olarak bu sıkıntıya neden olan etken tespit edilmektedir. Tespitin ardından tedavide kullanılacak ilaçlar belirtilir ya da cinsel terapi yöntemleri uygulanır. Cinsel sıkıntı tıbbi ya da biyolojik nedenlerden dolayı meydana geldiyse ilaç ya da tıbbı tedavi yapılır. Bu tedaviyi ürologlar, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları veya psikiyatristler yapmaktadır.

Şayet cinsel sıkıntılar psikolojik nedenler doğrultusunda meydana geldiyse cinsel terapi uygulanması gerekmektedir. Günümüzde cinsel terapi dışında birçok cinsel problemlerde büyük oranda tedavi edilmektedir. Cinsel tedavi süreleri cinsel problemin türüne ve kişilere bağlı olarak değişiklik göstermesi ile beraber aşağı yukarı 2 – 4 ay ve 6 – 10 seans arasında sürmektedir.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel Terapistler

  • Terapistler, mesleklerinin temel kuralları haricinde açık görüşlü, cinselliğe olumlu yaklaşan, objektif, hoşgörülü, farklılıklara saygılı ve güvenilir olmalıdır.
  • Terapistler, danışmaya gelen çiftlere yetkilerini açıkça anlatmalıdır ve çiftin menfaatini her zaman ön planda tutmalıdır.
  • Terapistler tanı koymadan önce çiftleri dikkatli bir şekilde dinlemeli ve gereken tanıyı iyice dinledikten sonra koymalıdır.
  • Terapistler kişilerle girdiği tedavi sürecinde kişi hakkında edindiği bütün bilgileri yasal zorunluluk ya da hastanın veya başka birinin hayatına zarar gelmesi gibi bir durum haricinde gizli tutmak zorundadır.

Cinsel Terapi Hangi Cinsel Sorunları Tedavi Etmektedir?

  • Vajinismus
  • Erken boşalma
  • Sertleşme sorunu
  • Kadında ya da erkekte cinsel isteksizlik
  • Kadında uyarılma bozukluğu
  • Kadın ya da erkekte orgazm bozukluğu

Cinsel Terapi Süreci Nasıl İşlemektedir?

Cinsel tedaviler, muayenehane ya da hastanelerde yapılmaktadır. İlk olarak çiftlerle ayrı olarak görüşülür ve cinsel öyküleri dinlenir. Sorunun hangi alanda olduğunun tespitinden sonra tedavi yöntemi belirlenmektedir. Cinsel terapi nedir? yanıtına bu terapistlerin özellikle erkekler için sorunları aşma da cialis kullanımı tavsiye ettiklerini ihmal etmemek gerekir.

Cinsel bölgenin anatomisi ve fizyolojisi gibi birtakım bilgiler verilir. Bu bilgilerin verilmesinin ardından birtakım cinsel terapi ödevleri verilmektedir. Cinsel terapiye gidenlerin çoğu genel olarak memnun ayrıldıklarını söylemektedirler. Sizde bu yöntemle tedavi olmak istiyorsanız ilgili terapistinizi ziyaret ederek cinsel terapi fiyatlarını öğrenmenizin ardından terapiye başlayarak cinsel sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat