Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri

Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri, Kadınlarda ve erkeklerde hem psikolojik hem de fiziksel etkenlerden oluşmaktadır. Kişiler aile ve çevre korkusu, korkutulma, gebelik kürtaj, ilişkiden haz almama, stres ve yorgunluk hissi gibi nedenlerle psikolojik olarak cinsel ilişkiye girememe durumunu yaşarlar. Fiziksel sorunlarda ise hem kadınlarda hem erkeklerde birçok fizyolojik unsur bulunur.

Penis kaslarının gevşememesi sonucu penisin sertleşmemesi, vajinada meydana gelen sorunlar, cGMP maddesinin pasif olması, penis damarlarında tıkanıklık gibi unsurlar da fizyolojik sebepler arasında yer alır. Günümüzde tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ve çoğalması ile cinsel ilişkiye girememe problemleri büyük ölçüde aşılabilen problemler olarak değerlendiriliyor.

Uzmanlar kişilerin cinsel ilişkiye girememe probleminin psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğuna kanaat getirdikten sonra gerekli yönlendirmeleri yapıyorlar. Sorun psikolojik ise kişiler cinsel terapiste yönlendiriliyor. Keza fiziksel problemlerde ise tıbbi müdahalelerin yanında ilaç tedavisi yöntemlerine de başvuruluyor. Peki biraz daha açacak olursa kadınlarda ve erkeklerde cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir ?

Kadınlarda ve Erkeklerde Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri

Kadınlarda

 • Gebelik kürtaj korkusu ( Psikolojik )
 • Cinsel taciz veya tecavüz sonucu cinsel ilişkiye olan soğukluk ( Pisikolojik )
 • Aile ve çevre korkusu ( Psikolojik )
 • Acı çekme korkusu ( Psikolojik )
 • Dini sebepler, örf ve adet ( Psikolojik )
 • Hamilelik döneminde çocuğunu düşürme veya gebelikte bebek ölümü ( Psikolojik )
 • Vajinal kuruluk ( Fiziksel )
 • Rahim kanseri veya rahim ağzı kanserine yakalanmış olma ( Fiziksel )
 • Disparuni yani cinsel ilişkide ağrı sorunu ( Fiziksel )

Erkelerde

 • Partneriyle cinsel doyum noktasına ulaşma ( Psikolojik )
 • Yoğun iş stresi ve endişeler ( Psikolojik )
 • Erken boşalma problemlerine karşı ilişkiden soğuma ( Psikolojik )
 • Cinsel isteksizlik, tahrik olmama ( Psikolojik )
 • cGMP maddesinin pasif olması sertleşme sağlanamaması ( Fiziksel )
 • Penise giden damarlarda tıkanıklık ( Fiziksel )
 • İktidarsızlık problemi, ereksiyonun yeterli düzeyde sağlanamaması ( Fiziksel )
 • Sigara ve alkol bağımlılığı ( Fiziksel )
 • Yüksek Kolesterol ( Fiziksel )

Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri

Cinsel İlişkiye Girememe Problemlerinde Tedavi Yöntemleri Nedir?

Hem kadınlar hem de erkekler sizlere maddeler halinde belirttiğimiz psikolojik ve fizyolojik etmenlerden ötürü cinsel ilişkiye girememe problemleri yaşayabilirler. Bu problemlerin çözüm aşamasında önce cinsel ilişkiye girememe sorununda kişilerin yaşadığı problemlerin psikolojik mi yoksa fizyolojik nedenlerden dolayı mı oluştuğu tespit edilir. Psikolojik problemlerde kişiler aile terapisti veya cinsel terapiste yönlendirilir ve burada ilişkiye girememe nedenleri araştırılıp çeşitli yöntemler ile çözüme kavuşturulur. Fizyolojik nedenlerde ise tıbbi müdahaleler ve ilaç tedavisi yöntemleriyle sorunlar giderilmeye çalışılır.

Genellik günümüzde cinsel ilişkiye girememenin fizyolojik nedenleri ilaç tedavisi yöntemiyle çözülmeye çalışılır. Tıbbi müdahaleler daha az gerçekleştirildiği gibi kişilerin de istekleri dikkate alındığı için ve ilaç tedavisi yönteminde daha kısa zamanda daha başarılı sonuçlar alındığı için ilaç tedavisi yöntemlerine başvurulur. Burada cinsel ilişkiye girememe hastalığına neden olan problemler için hastalara çeşitli ilaçlar önerilir.

Bu ilaçlar genellikle Cialis eczane ürünleri gibi cinsel istediği arttırıcı ve performans devamı sağlayan ilaçlar olarak bilinmektedir. Kişilerin bu ilaçları kullanmaları sorunlarını büyük ölçüde çözer. Fakat günümüzde cinsel sorunların bir pazar haline dönüşüp çeşitli ürünlerle kullanıcılara sunulması birçok sahte ürünün de piyasaya sürülmesine neden olmuştur. Aslında televizyonlarda ve internet üzerinde adını sıkça duyduğumuz cinsel ürünler oldukça faydalıdır.

Fakat yerini alan sahte ürünler bu ilaçlar üzerinde yanlış bir algıya sebep olduğu için ilaç tedavisi yönteminde kişiler tedirgin olmaktadırlar. Eğer gerçek ve orijinal bir ürün almışsanız cinsel isteksizliğiniz son bulacak performansınız artacaktır. Bu ürünler cinsel ilişkiye girememe sebeplerinize çare olduğu gibi sahte olanları ise herhangi bir etki yaratmaz. Bu yüzden seçim konusunda hassas olmak gerekir. Cinsel ilişkiye girememe sebepleri kısaca bu şekilde açıklanmıştır.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat