Aşırı Cinsel İstek ( Doyumsuzluk Problemi )

Aşırı Cinsel İstek ( Doyumsuzluk Problemi ) Halk arasında azgınlık olarak tanımlanan kadınlarda ‘’ Nemfonami ‘’ Erkeklerde ise ‘’Satiriasis ‘’ olarak adlandırılır. Her an seks düşünmek, partnerinin bütün davranışlarından tahrik olmak, dışarıda ve çevrede görülen kişilerden etkilenip hayaller kurmak aslında hem erkekler hem de kadınlar için büyük problemlerin başında gelir. Cinsel doyumsuzluk erkek ve kadın için olumlu bir davranış olsa da cinsel isteğin arzusu gereğinden fazla yaşanıyorsa, bu kişileri hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyecektir. Cinsel arzu yaşamın değişmez parçalarından biridir. Bireyler yaşadığı hayatta her an her dakika seks düşünüp, cinsel istek hastalıklarına yakalanabilirler. Evet bu tıp dilinde Hipersexüalite olan ciddi bir cinsel istek sorunudur. Cinsel doyumsuzluğa neden olan faktörler aslında kişilerin sık  mastürbasyon yapması, seks kavramını yaşamının en üst raddesine çıkarması ve algısını sadece buna yöneltmesi gibi çeşitli psikolojik nedenlerden oluşmaktadır.  Bunun yanında aşırı cinsel istek problemi çeşitli fiziksel faktörler ile de kendini gösterebilir. Hormonsal dengelerde bozukluk, beyin hastalıkları, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı, çeşitli ilaçların etkisi kişilerin fiziksel olarak cinsel doyumsuzluk hastalığına yakalanma sebepleri arasında yer alır. Bu hastalık günümüzde psikotedavi ve ilaç yöntemleri ile çözülebilir bir hal almıştır. Kişilerde oluşan yanlış algılardan biri kişilerin cinsel doyumsuzluğu bir hastalık olarak değil övünülecek bir durum olarak görmeleridir. Cinsel doyumsuzluğa neden olan problemler çözüme kavuşturulup sorunun giderilmesi için psikolojik yada fizyolojik müdahaleler yapılmalıdır.

Aşırı Cinsel İstek ( Doyumsuzluk Problemi )

Aşırı Cinsel İstek Sebepleri

Aşırı cinsel istek sebebi birçok faktörler kendini gösterebilir.  Hem kadınlarda hem de erkeklerde psikolojik faktörler ve fiziksel faktörler ile bu hastalık belirtilerini göstermektedir. Hastalığa sebep olan bazı etmenler şöyledir ;

  • Seksi bir yaşam parçası olarak görmek ( Psikolojik )
  • Beyinin algısını sadece sekse yöneltmek, bayanı ve erkeği seks objesi olarak görmek ( Psikolojik )
  • Aşırı mastürbasyon yapmak, kendini kontrol edememek ( Psikolojik )
  • Çevredeki kişilerden tahrik olma, algılarını onların cinsel organlarına yöneltme ( Psiokojik )
  • Hormonsal bozukluklar ( Fiziksel )
  • Beyin hastalıkları ( Fiziksel )
  • Alkol ve sigara kullanımı ( Fiziksel )
  • Çeşitli ilaçlardan nedeniyle vücutta oluşan etkinlik ( Fiziksel )

Aşırı Cinsel İstek Tedavisi

İlk olarak kişilere bu hastalığın övünülecek bir durum olmadığı ciddi bir cinsel rahatsızlık olduğu aşılanmaktadır. Daha sonra kişilerin hastalığına neden olan psikolojik ve fiziksel etmenler tespit edilip çözüm aşamasına getirilir. Psikolojik etmenlerde kişilere psikotedavi yöntemleriyle müdahale edilir. Seksi bir yaşam parçası olarak görmek, kadını ve erkeği sadece seks objesi olarak düşünmek ve diğer altta yatan psikolojik nedenler bu aşamada çözüme kavuşturulmaktadır. Psikolojik rahatsızlıklar kişinin tamamen algısına yönelik rahatsızlıklardır. Yani her şeyden önce kişinin her an seksi düşünmesi cinsel ilişkiyi yaşamın en üstüne koyması gibi durumlar ortadan kalkar. Bu hastalığın psikolojik tedailerinde kişiler cinsel kimliği kaybetmezler. Cinsel arzu yine kişilerin yaşamında olacak bir durumdur. Fakat kişinin cinsel arzularını hayatın her alanına yaymaması sadece cinsel birleşmelerde arzuyu yakalaması sağlanır. Fiziksel tedavilerde kişilere hormonsal tedaviler, alkol ve sigara  ve uyuşturucu kullanımını yasaklama ve ilaç tedavisi yöntemleri ile müdahale edilmektedir. İlaç tedavisi yöntemlerinde başarı oranı oldukça yüksektir. Doyumsuzluk problemi fizyolojik müdahaleler ile son bulabilir. Kişiler cinsel doyumsuzluk problemlerinden kurtulmak için fizyolojik ve psikolojik müdahaleler görmek zorundadır. Bu onların hem cinsel istek arzusunu normal seviyeye indirgeyecek hem de hayatlarını düzene sokacak yararlı tedavi yöntemleridir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat