Neden Erken Boşalıyoruz?

Neden Erken Boşalıyoruz? sorusuna en basit cevap psikolojik nedenler demek mümkün. Zira uzmanlar tarafından da Neden Erken Boşalıyoruz? sorusuna verilen yanıtlar içinde en çok bu cevap bulunmakta… Erken boşalma problemi erkeklerin en sık karşılaştığı problemlerden biridir. Genellikle düzensiz seks hayatının büyük rolü olduğu bu problemde erken boşalmaya neden olabilecek birçok faktör bulunur.

Erken boşalma nedir? Erken boşalma erkeğin cinsel aktivenin başlaması sırasında kendini kontrol edemeyip ilişkinin hemen başında boşalması anlamına gelir. Aslında bakıldığında cinsel birleşmenin hangi aşaması olursa olsun erken boşalma bir süre zarfı içerisinde değerlendirilmemelidir. Erken boşalma kişinin penis kanalında baskı uygulayan meniyi kontrol edememe durumudur. Kişi ilk boşalma atağında bunu yenemiyorsa erken boşalma sorunu vardır. Kimileri penis kanalında baskı halinde bulunan meniyi kontrol edebilir kimileri ise meninin ilk atağında savunma yapamaz ve meni dışarıya çıkar. Erken boşalma problemi genel bir süreçte değerlendirilmemeli. Arada sırada yada çok nadir olan erken boşalma problemi sadece psikolojik nedenlerden oluşmaktadır.

Erkekler genel itibari ile cinsel birliktelikte hep en yükseğe hedef koyarlar. Bir erkek cinsel ilişki sırasında bir ilki yaşıyor ise erken boşalabilir. Erken boşalma kişinin ilişkiden aldığı hazın maksimum seviyeye çıkmasıyla oluşur. Erken boşalmaya bu örneği vererek daha açıklayıcı bir şekilde sizlere sunabiliriz. Neden erken boşalıyoruz? Erken boşalmanın psikolojik yada fiziksel olarak birçok sebebi olabilir. Örneğin partnerinizle ilk defa ilişkiye giriyorsunuzdur heyecanınıza yenik düşüp erken boşalabilirsiniz. Yada bahsettiğimiz gibi ilişki sırasında daha önce yaşamadığınız bir heyecanı yaşayarak erken boşalabilirsiniz. Erken boşalma süre zarfında değerlendirilse de aslında kişinin kendini kontrol edememesi durumudur. Yani siz cinsel ilişki sırasında isterseniz 45 dakika sonra da boşalsanız da eğer baskı uygulayan meniyi kontrol edemiyorsanız yine de erken boşalma problemi yaşıyorsunuz demektir.

Neden Erken Boşalıyoruz

Erken Boşalma Sebepleri Nelerdir?

Erken Boşalmaya sebep olabilecek birçok neden var bu nedenleri psikolojik ve fizyolojik nedenler etrafında toplayabiliriz. Erken boşalmanın en büyük nedenlerinden biri kişinin düzensiz seks hayatıdır. Bunun yanında erken boşalma problemleri psikolojik ve fizyolojik nedenler etrafında toplanır. Kişiler erken boşalma problemi yaşadıklarında ilaç tedavisi yöntemine başvurabilirler.

Erken boşalma sebepleri fizyolojik nedenlerden oluşuyorsa kişiler cinsel geciktirici ürünleri ile bu sorunu yenebilirler. Bunun yanında erken boşalma problemlerinde doktorunuza danışarak da problemlerinizi çözebilirsiniz. Doktorunuzun önereceği ilaçlar veya tıbbi müdahaleler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Artık erken boşalma problemlerinin 40 yaş altı erkeklerde %40 seviyede olduğunu düşünürsek bu problemi her erkeğin yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Kişiler erken boşalma problemlerinde çekinmeden ve utanmadan sıkıntılarını uzman kişilere açmalıdırlar. Çünkü bu problem erkeklerin %40’ında görülen ciddi bir sorundur. Kişiler penis kanalında baskı uygulayan meniyi kontrol edemezken ilişkinin hemen başında boşalırlar.

Erken boşalma problemlerin de geciktirici ürünler kullanmak etkili yöntemlerden biridir. Ancak şu da unutulmamalıdır ; piyasada yer alan yüzlerce geciktirici ürün var. Bu geciktirici ürünler arsında isim yapmış ve erkeklerin fayda gördüğü ürünleri kullanmak daha doğru olacaktır. Adı duyulmayan daha önce kimsenin kullanmamış olduğu ürünleri kullanmak kişilerde tehlike oluşturabilir. Genelde geciktirici ürünlerin peniste kızarıklık meydana getirebilme yan etkisi olur.

Bu sahte ürünlerde daha çok görülen bir etkidir. Bu yüzden alacağınız ürünün orijinal olmasına dikkat ediniz. Piyasada yer alan geciktirici ürünleri arasında tercih yapmakta kararsızsanız forum sitelerinde dolaşarak kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Yapılan kullanıcı yorumlarını değerlendirerek geciktirici bir ürün alıp erken boşalma problemlerinize son verebilirsiniz. Erken boşalma problemleri uzun bir süreçtir devam ediyorsa hiç beklemeden doktorunuza danışmayı unutmayınız.  Doktor müdahalesi olmadan kişilerin uyguladığı çeşitli yöntemler tehlike oluşturabilir. Erken boşalma problemlerinde doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat