Kafein İktidarsızlığa Neden Olur Mu?

Kafein İktidarsızlığa Neden Olur Mu? , ereksiyon problemleri erkeklerin sıkça yaşadığı rahatsız edici cinsel problemlerden biridir. 40 yaş üzeri erkeklerde daha yoğun görülen bu problem çiftler arasında uyumsuzluğa yol açarken mutsuzluğun ve huzursuzluğun da temellerinden biridir.

İktidarsızlık problemine neden olabilecek birçok fiziksel ve psikolojik faktör var. Bugün de kafein iktidarsızlığa neden olur mu? Konusuna değineceğiz. Kafein iktidarsızlığa neden olur mu? Olursa ne gibi durumlar meydana getirir bir bakalım.

Kafeinin İktidarsızlığa Etkisi Var Mı?

İktidarsızlık sorunu cinsel birleşmelerde hem kadının hem de erkeğin mutsuz olmasına sebep olan ciddi bir sorundur. Bu sorunların birçoğu geçici sorunlardır. Ülkemizde özellikle 40 yaş üstü kişilerde daha yoğun olarak görülen bu problem, birçok rahatsızlığında habercisi olarak bilinir. Kalp hastalığı, diyabet ( şeker hastalığı), yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların habercisi olarak da bilinen iktidarsızlık sorunu bazı belirtiler sonucu ortaya çıkan ciddi bir cinsel sorundur.

Peki kafeinin iktidarsızlığa etkisi nedir hiç düşündünüz mü? Birçok yerde kafeinin iktidarsızlık problemlerine yol açtığı söylenmektedir. Fakat kafein sanılanın aksine iktidarsızlık problemlerine neden olmaz, beyine ve sinirlere verdiği uyarılarla kişinin daha hassas olmasına yardımcı olur. Bu sayede cinsel uyarılma da daha iyi hissedilecektir.

Kafeinin iktidarsızlığa olumsuz bir etkisinden söz edilemez. Kafein kullanımı kişileri bu yönüyle tedirgin etmemelidir. Yapılan bir araştırmaya göre fareler üstünde yapılan deney sonucu kafeinin iktidarsızlığa olumsuz bir etki göstermediği görülmüştür. Bu da kafeinin iktidarsızlık üzerinde olumsuz bir etki yaratmadığının bir göstergesi sayılabilir.

Uzmanlara göre kafein tüketiminde aşırıya kaçılmadığı takdirde kafein iktidarsızlıkta herhangi olumsuz bir etki yaratmayacaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta kafein tüketiminde kişilerin aşırıya kaçmaması olacak.

İktidarsızlık Problemlerinde Kafein

40 yaş üzeri erkeklerin %40’ında iktidarsızlık problemi görülüyor. İktidarsızlık problemi birçok sebeple ortaya çıkabiliyor. Genellikle 40 yaş üzeri erkeklerde görülen bu problem hem fiziksel hem de psikolojik bazı ihmallerden dolayı kaynaklanabiliyor. Bu tip sıkıntılı durumlar da en etkili çözüm cialis 20 mg iktidarsızlık tedavisi hapı olabilir.

Peki iktidarsızlık problemlerinde kafeinin etkisi nedir? İktidarsızlık problemlerinde kafeinin etkisinden bahsetmek yanlış olur. Kafeinin iktidarsızlığa herhangi olumsuz bir etkisinden söz edemeyiz. Bazı durumlarda kişiler iktidarsızlık problemlerini çeşitli nesnelere yükleyebilirler. Bu sorunlara neden olan faktörler psikolojik olabileceği gibi fiziksel problemlerde olabilir.

İktidarsızlık problemi erkeklerde birçok tedavi yöntemi ile giderilebilen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa neden olan faktörlerden birinin kafein olduğu söyleniyordu. Fakat fareler üzerinde yapılan deney kafeinin iktidarsızlığa herhangi bir etkisi olmadığını kanıtladı. Kafein sinirlere ve beyne olan etkisiyle vücudun direncini arttırırken kişinin halsizlik ve uyuklama gibi durumlarına da iyi gelmektedir.

Kafeinin beyine ve sinirlere olan etkisi kişide hassas bir oluşum yaratır. Bu sayede cinsel uyarılma daha etkin olur ve kişilerde tahrik olma duygusu çabuk bir şekilde görülebilir. Kafeinin iktidarsızlığa olumsuz bir etkisi olduğundan bahsetmek yanlış olacaktır. Fakat insanlar üzerinde henüz bu deney yapılmadı. Diyabet rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon rahatsızlığı olan kişilerde iktidarsızlık problemlerinin yüksek oranda görülüyor olması bu rahatsızlıklarda iktidarsızlığa neden olabilecek bazı maddelerden uzak durulmasını gösteriyor.

Özellikle diyabet rahatsızlıklarında kişilerin diyet programlarının dışına çıkmaları pek tavsiye edilmiyor. Şeker içeren yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durulması, düzenli spor yapma, sigara ve alkol kullanımında vazgeçme gibi durumlar kişinin bu hastalığında mücadele etmesi için dikkat etmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor.

Kahve tüketiminde de şeker kullanmadan kişileri kahve tüketmesi önerilmektedir. Şeker hastalarının birçoğu bu unsurlara dikkat ettiğinde iktidarsızlık problemi yaşamıyor. İktidarsızlık probleminde kafeinin olumsuz bir etkisi yoktur. Sadece diyabet rahatsızlığında kafein tüketimi dikkatli bir şekilde olmalı, kişiler aşırıya kaçmamalıdırlar.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat