Cinsel Problemler ve Çözüm Yolları

Cinsel problemler ve çözüm yolları önemli bir konudur. Bu sorunlar hem kadınlarda hem de erkeklerde ilişkinin sonlanmasına kadar gidecek önemli sorunlardır. Bu sorunların çözümü yapılmadığı takdirde ilişkilerde huzursuzluk, mutsuzluk ve ayrılık sorunlar yaşanabilir. Cinsellik yaşamın önemli bir parçası olduğu gibi aşırıya kaçıldığında da büyük problemlerden biridir.

Yani cinsellik düzenli bir seks hayatı, kişinin cinsel organlarının işlevlerinin kusursuz olmasıdır. Cinsel problemler kişilerde çeşitli faktörler ile görülebilir. Cinsel problemlerin temelinde yatan faktörler psikolojik ve fiziksel olarak ikiye ayrılmaktadır. Peki sıklıkla yaşanan cinsel problemler nelerdir ?

Erken Boşalma problemi

Erkeklerin cinsel ilişkide yaşadığı en sık problemlerden biridir. Erken boşalma, penisin kontrolsüz denetimi anlamına gelir. Kişi boşalmak istemediği bir anda kontrolü sağlayamaz ve istemsiz olarak boşalır. Psikolojik veya fiziksel etmenler erken boşalma problemlerine neden olur, örnek vermek gerekirse kişinin düzenli bir seks hayatının olmaması cinsel ilişki sırasında yaşadığı ani heyecanlanmalar ile erken boşalmasına sebep olmaktadır. Erken boşalma problemine sebep olan etmenler şunlardır ;

* Düzensiz bir seks hayatı

* Kişinin cinsel ilişkide beklentiden fazlasını yaşaması

* Ön sevişmenin fazlasıyla uzun tutulması

* Kayganlaştırıcı, jel gibi penisi çabuk etkileyen maddelerin kullanılması

* Kişinin partneri ile olan ilk deneyimi

* Hormonsal bozukluklar

* Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı

Tedavi Yöntemleri

Gibi nedenlerle kişilerde erken boşalma problemleri yaşanmaktadır. Tedavi yöntemleri ise psikolojik yöntemlerde kişinin algı merkezine yapılan müdahalelerdir. Yani kişiye sakin bir yaşam stili oluşturulmaya çalışılır. Cinsel ilişkide sakin olamamanın ve heyecanlı davranmanın erken boşalmaya yaptığı etki kişilere aşılanır.

Çeşitli tedavi yöntemleri ile sonucu gidilmeye çalışılır. Fiziksel faktörlerde kişilerin hormonsal dengeleri kontrol edilir. Bunun yanında kişinin erken boşalmasına neden olan etmenler için ilaç tedavisi yöntemi uygulanır. Geciktirici ürünler tavsiye edilir. Tavsiye edilen ilaç ve geciktirici ürünleri çeşitli kliniklerde test edilmiş kişilere zarar vermeyen fayda sağlayan ürünler olmalıdır.

İktidarsızlık Problemi ( Erektil Disfonksiyon )

Cinsel Problemler ve Çözüm Yolları

Erektil disfonksiyon, halk dilinde ise iktidarsızlık olarak tanımlanmaktadır. İktidarsızlık erkeklerin penisinde cinsel ilişkiyi devam ettirecek sertliğin oluşmaması yani ereksiyon devamlılığı sağlanamaması problemidir. Her 10 erkekten birinde iktidarsızlık problemi yaşanmaktadır. İktidarsızlık problemine sebep olan etmenler fiziksel ve psikolojik etmenler olmak üzere ikiye ayrılır. İktidarsızlık problemlerine neden olan bazı unsurlar şöyledir;

* Penise giden damarlarda hasar meydana gelmesi

*Penis düz kaslarının gevşememesi sonucu penise kan akışının sağlanamaması

* Hormonsal bozukluklar

* Yüksek Kolesterol

* Sinir Sistemi Rahatsızlıkları

* Kişilerin cinsel ilişkiden haz almaması

* Partneriyle ilişki sırsındaki uyumsuzluğu

Tedavi Yöntemleri

Gibi nedenler erkeklerde iktidarsızlık problemlerine neden olur. Erkelerde iktidarsızlık problemi eğer psikolojik etmenlerden oluşuyorsa kişinin cinsel terapiste yönlendirilmesi sağlanır. Eğer fiziksel yöntemlerde ise genellikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bunun yanın da tıbbi müdahaleler de gerekli görüldüğünde yapılabilir. Cinsel isteği arttırıcı ve sertleştirici ürünler bu rahatsızlığın çözümünde oldukça etkilidir. Cialis 100 mg gibi ürünler en çok tercih edilen cinsel destek ürünleri arasındadır.

Cinsel Doyumsuzluk

Tıp dilinde ‘’ Hipersexüalite ‘’ olarak geçen bu rahatsızlık kadın ve erkek bireylerde fiziksel veya fizyolojik unsurlarla kendini gösterebilir. Kişilerin her an seksi düşünmesi, partnerinin bütün hareketlerinden tahrik olması, çevresinde gördüğü bayanlara ve erkeklere seks objesi gözüyle bakması kişinin cinsel doyumsuzluk problemi yaşadığının belirtileridir.

Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler her an her dakika seks düşünürler. Cinsel birleşmelerde doyum noktasına çok geç ulaşırlar. Cinsel doyumsuzluk sebepleri kişilerde şu faktörlerle kendini gösterir ;

* Kişinin çevresindeki bayanları ve erkekleri sadece bir seks objesi olarak görmesi

* Sık mastürbasyon yapması

* Hormon bozuklukları

* Sinir sistemi rahatsızlıkları

* Alkol Kullanımı

Tedavi Yöntemleri

Cinsel doyumsuzluk rahatsızlığı çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. İlk aşamada kişilerin yaşadığı bu problemin psikolojik mi yoksa fizyolojik mi olduğu tespit edilmelidir. Sorunun psikolojik etmenlerden kaynaklanması kişinin bu sorunları cinsel terapist ile çözebileceği anlamına gelir.

Fizyolojik sorunlarda ise ilaç tedavisi uygulanır. Bunun yanın da gerekli görüldüğünde tıbbi müdahaleler ile de sorun çözülmeye çalışılır. Cinsel doyumsuzluk rahatsızlığında ilaç tedavisi yöntemi oldukça etkili bir yöntemdir. Cinsel problemler ve çözüm yolları için bu yönergeleri takip etmeniz özellikle önerilmektedir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat