Cinsel Problemler ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Cinsel problemler ve çözüm yolları nelerdir? Günümüz de cinsel sorunların %99’u psikolojik sebeplere bağlıdır. Ülkemizde cinsellik bir tabu olarak görüldüğü için cinsel problemleri bulunan bireyler tedaviden kaçınmayı tercih ediyorlar. Cinsen problemler her iki cinste de görülebilen problemlerdir. Bu problemler, sahip olduğu kişiye özgüdür. Yanlış cinsel eğitimi, cinsel taciz ve tecavüz gibi şeylere maruz kalan çocukların ilerleyen dönemlerde cinsel problem yaşama ihtimali çok yüksektir.

Kadınların Cinsel Problemleri

Ülkemiz de erkek bireyler cinselliği daha rahat yaşarlar. Fakat kadın bireyler için cinsellik baskı ile uygulanmaktadır.  Kadın bireyler cinsellik hakkında konuşamaz, çekinir, utanır. Eğer ki cinsel problemi bulunuyor ise bu problem ile yaşar.

Kadınların cinselliği önemsenmez. Kadınlar için cinsellik bir görevdir yani bir haz kaynağı değildir. Hal böyle olunca kadınların cinselliğinin yönetiminde ve yaşanmasında erkek bireyin rolü büyüktür. Kadınlar birçok sebepten ötürü cinsel birliktelikten kaçınabilirler. Bu gibi durumlar da erkeklerin bu sorunları çözmesi için kadına destek olması büyük önem arz etmektedir. Kadın birey evinde hor görülürse, şiddete ve kötü sözlere maruz kalır ise cinsel isteksizlik yaşayabilir. Kadınlarda cinsel sorunlar kapalı kutudur.

Kadınlarda görülen cinsel problemler;

  • Vajinismus (ilişkiye girememe)
  • Cinsel ilişkiden tiksinme
  • Orgazm problemleri
  • Cinsel isteksizlik yaşama
  • Acılı, ağrılı cinsel ilişki

Erkeklerin Cinsel Problemleri

Ülkemiz de kadın bireylerin cinsel yaşantıları sorunlu iken erkek bireylerinde cinsellikler pekiyi durumda değildir. Erkekler için cinsellik ön plandadır. Erkek çocuklar daha hayatların en başlarında sünnet olarak toplumda kendine yer edinir. Toplumumuz da cinsellik ile erkeklik birbirine bağlıdır. Erkeklerde cinselliğe verilen bu aşırı önem bazı sorunları da yanında getirir.

Bu önem erkek bireylerde cinsel kaygıya yol açar. Aşırı heyecan, kaygı, korku sonucunda erken boşalma ve ereksiyon problemleri bal gösterir. Dünya geneline bakıldığı zaman ülkemiz de erkeklerin cinsel problemlerini kabullenememeleri daha yaygındır.

Eşiyle sağlıklı bir ilişki yaşayamayan erkek bireyler mastürbasyona yönelir. Fakat bu gibi durumlar da mastürbasyon çözüm değildir. Erkeklerde cinsel sorunlar ülkemiz de çözüme açık değildir. Cialis 20 mg ürünleri erkeklerde oluşan birçok cinsel sorunun giderilmesinde yardım sağlamaktadır. Cinsel Problemler ve Çözüm Yolları Nelerdir? sorununa çözüm önerileridir.

Erkeklerde görülen cinsel problemler;

  • Erken boşalma yaşama
  • Cinsel isteksizlik
  • Sertleşme problemleri
  • Orgazm olamama ya da geç orgazm olma
  • Cinsellikten iğrenme, tiksinme
Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat