Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Durumlar

Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Durumlar , Kadınlarda ve erkeklerde psikolojik veya fiziksel sebepler nedeniyle cinsel isteksizlik oluşabilir. Kişilerin doyum noktalarına ulaşmaları, birbirinden soğumaları, aile ve çevre korkusu gibi nedenler psikolojik nedenlerden oluşurken, iktidarsızlık problemleri, çeşitli fiziksel nedenlerden dolayı ereksiyon devamı sağlanamaması gibi durumlarda ilişkinin fiziksel problemleri arasında yer alır.

Cinsel isteksizliğin fiziksel ve psikolojik olmak üzere birçok nedeni vardır. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteksizliğin her 4 çiftten birinde yaşandığını düşünecek olursak bu ciddi problemin çözüme kavuşturulmasında hekim desteği almanın önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Hekimin kadın ve erkek için önerebileceği birçok tedavi yöntemi bulunurken öncelikle cinsel isteksizliğe neden olan fiziksel yada psikolojik problemlere tanı koyulmalıdır. Kadınlarda ve erkeklerde yaşanan  cinsel isteksizlik problemlerinde eğer psikolojik nedenler öne çıkıyorsa kişiler aile terapisti, cinsel terapist gibi yerlere yönlendirilir. Psikolojik problemler cinsel terapist yada aile terapisti ile çözülebilir.

Diğer Uygulanan Yöntemler

Bunun dışında çiftlerin kendi aralarında halledebileceği çözümler de onların psikolojik nedenleri ortadan atmasında önemli bir adım olacaktır. Fiziksel problemler ise hekimin ilaç tedavisi yöntemi ile aşılabilir. Bugün cinsel isteksizlik problemi yaşayan birçok kişi hekim tarafından önerilen cialis 20 mg gibi ilaçlar ile isteksizlik problemlerini ortadan kaldırmıştır.

Piyasada adını sıkça duyduğumuz cinsel ürünleri problemlerinize göre tercih edip ürünün gerçeğini bulmanız durumunda üründen fayda sağlayabilirsiniz. Cinsel isteksizlik nedeni erkeklerde ve kadınlarda psikolojik ve fiziksel olarak çok farklı nedenlerden oluşmaktadır.

Cinsel isteksizlik kadınlarda neden oluşur?

* Bekaretini kaybetme korkusu

* Orgazm olamamak

* İlişkiden zevk almamak sadece acı duymak

* Aile ve çevre korkusu

* Çeşitli hastalıklar geçirmiş olmak

* Hormonel Bozukluklar

* Adet dönemine girme

* Menopoz Durumları ( genellikle 40 yaş üstü )

* Erkeğin kadını doyum noktasına ulaştırmadan ilişkiyi bitirmesi

* Kondomun verdiği rahatsızlık

Cinsel isteksizlik erkeklerde neden oluşur?

* Doyum noktasına ulaşma

* Hormon bozuklukları

* Penis kaslarının gevşeyememesi sonucu penisin sertleşmemesi

* Partnerinden çeşitli sebeplerle soğuması

* Sigara ve Alkol Kullanımı

* Yüksek Kolesterol

* Ciddi Kronik rahatsızlıklar ( böbrek veya karaciğer yetmezliği vs.)

Gibi nedenler de erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olan sebeplerdendir. Hekime başvurmak ve cinsel isteksizliğinize sebep olan nedenlere tanı koydurup tedavi uygulamak doğru bir tercih olacaktır.

Cinsel İsteksizlikte Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

cinsel isteksizlik

Cinsel isteksizlikte tedavi yöntemleri iki unsurda toplanır. Psikolojik nedenlerden dolayı cinsel isteksizlik yaşanması durumunda kişilere aile terapisi, cinsel terapi, bedensel egzersizler ve cinsel egzersizler ile tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Fiziksel nedenlerde ise genellikle ilaç tedavisi uygulanır.

Cinsel isteksizlik tedavisinde kişilere ilaç yönteminin uygulanması yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Önce erkeğin cinsel isteksizliğine neden olan fiziksel faktör bulunur. Daha sonra hekim bu fiziksel faktör için ilaç tedavisi yöntemine başvurur. Kişilerin ilaç tedavisinde kullanacağı cinsel ürünler eczanelerden tutun birçok yerden temin edilebilir.

Bu yüzden tedavi yönteminde önerilen ilaçların temini oldukça kolaydır. Bugün piyasada adını sıkça duyduğumuz ve cinsel problemler için önerilen ilaçlar eğer gerçekten orijinal bir üründen oluşuyorsa kesinlikle fayda sağlayacaktır. Siz de bu ürünlerden kullanarak yaşadığınız cinsel isteksizlik problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Cinsel isteksizlik problemi ilişkilerin bitmesine neden olabilecek ciddi bir problemdir. Siz de tedavi yöntemleri için uygun adımlar izleyerek bu problemden kurtulup ilişkinizi düzene sokabilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz tedavi yöntemleri ile cinsel isteksizlik problemleriniz son bulacaktır. Kişilerin bu yöntemleri uygulamak için adım atması sorunlarını çözmek için çaba sarf etmesi cinsel isteksizlik problemlerini ortadan kaldırmak için atacağı ilk adım olacaktır. Cinsel isteksizliğe neden olan durumlar ile ilgili bilgiler sunduk faydalanmanız ümidiyle.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat