Bel Soğukluğu Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Bel soğukluğu nedir, belirtileri nelerdir ? diğer bir adıyla Gonore cinsel ilişki ile bulaşan en yaygın cinsel hastalıklardan bir tanesidir. Bu hastalık eğer tedavi edilmezse bilhassa kadın bireylerde ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bel soğukluğu erkek bireylerde penis ucundan meni şeklinde akıntı ve idrar yapma esnasında yanmaya yol açan enfeksiyona verilen isimdir. 

Bu hastalık erkek bireylerde daha yaygın belirtileri olduğu ve tespiti erkeklerde akıntı çeşitleri göz önünde bulundurularak basit bir şekilde yapılabildiği için insanlar bu hastalığın sadece erkeklere özel olduğunu düşünmektedirler. Sanılanın aksine aslında bu hastalık kadın bireylere de cinsel ilişki yoluyla kolayca bulaşabilmektedir.  Bu hastalığında aşağı yukarı bütün cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklar gibi genel olarak erkekten kadına bulaştığı tespit edilmiştir. Genel olarak erkekte ya da kadında bel soğukluğu belirtisi olarak görülmektedir. Genellikle genç yaştaki erkeklerde ve kadınlarda yaygın olarak bu hastalığa rastlanmaktadır.

Nelere Yol Açmaktadır?

Bel soğukluğu, erkek bireyde sperm kanallarının tıkanmasına, kadın bireyde ise Fallop tüplerinin tıkanmasına yol açmaktadır. Bu tıkanıklıkların sonucunda üreyememe ya da hamile kalamama problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bel Soğukluğu Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Belirtileri Nelerdir?

Erkek bireylerde bel soğukluğu penis başından meni şeklinde bir akıntıya ve idrar esnasında yanmaya yol açmaktadır. Nadirde olsa birtakım durumlarda herhangi bir belirtiye rastlanmamaktadır.  Kadınlarda bel soğukluğunda ise ender durumlarda herhangi bir belirtiye rastlanmazken, sadece akıntı ile meydana gelen iltihaplara,  akıntı ve kasık ağrısı ile meydana gelen ortalama şiddetteki iltihaplara yol açabilmektedir. Kimi zamanlarda ise karın içerisine ya da eklemlere yayılarak çok daha büyük iltihaplara yol açabilir.

Bilinmesi Gerekenler

  • Bel soğukluğundan korunma doğrultusunda kondom kullanmak fazlasıyla etkili bir yöntemdir.
  • Bel soğukluğu tedavi edilmediği takdirde kısırlığa neden olabilir.
  • Düşük toplum yapısı, çok eşli cinsel hayat ya da cinsel ilişkinin erken yaşlarda başlaması gibi nedenlerden dolayı bel soğukluğu oldukça yaygın bir hastalıktır.
  • Tedavisi oldukça pratiktir. Doktorunuzun belirttiği şekilde tedavi olmanız gerekmektedir. Erken teşhis tedavinin daha sağlıklı ve pratik bir şekilde yapılması açısından büyük önem arz etmektedir.

Nasıl Tedavi Olunur?

Bel soğukluğu tedavisi hastalığın derecesi bakımından tablet şeklindeki antibiyotikler ya da iğne şeklindeki antibiyotikler ile yapılmaktadır. Bel soğukluğu diğer bir adıyla Gonore tedavisinde kullanılan ilaçlar genel olarak birden daha fazla olmaktadır. Bel soğukluğu tedavisine olabildiğince erken başlanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.Cinsel bilgiler veren Cialis eczane satış sitemizde , bel soğukluğu nedir, belirtileri nelerdir? sorusuna yanıt verdik mutlu günler dileriz.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Cialis fiyat